Işıkları Kapat ::Sinema Modu::
English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Arabic

İletişim 0 328 825 07 07 - Anasınıfı Yeni Projemiz    SODES     TRT Haber Haberler

Duyuru
Sitemizin Yardım Sayfası İçin
Tıkla : Gitmek İçin Tıkla

Görev Yapmış Valilerimiz

Vali Zübeyir KEMELEK (15.01.2006-24.06.2009)

 

1954 Yılında Çorum İli İskilip ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 1981 Yılında Samsun Valiliğinde Kaymakamlık stajına başladı. Bafra Kaymakamlık refikliği, Espiye Kaymakamlık Vekilliği görevlerinde bulundu.

 

Sırasıyla ;Şabanözü, Nazımiye, Iğdır Kaymakamlıklarında bulundu. 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğüne atandı.  İller İdaresi Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1999 Yılında Kayseri Vali Yardımcısı olarak atandı. 2004 Yılı ekim ayından itibaren Ümraniye Kaymakamlık görevini yürüttü.

 

30.12.2005 tarihinde atandığı Osmaniye Valiliği görevini 24.06.2009 tarihine kadar sürdüren Vali Kemelek, 11.6.2009 tarih ve 2009/15064 sayılı Kararname ile Tekirdağ Valiliği görevine atandı.



Vali İsa KÜÇÜK (08.02.2003-08.01.2006)

 

Vali İsa KÜÇÜK 1957 yılında Konya'da doğdu. Karaman lisesini bitirdi (1975). Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.(1980)


Mesleğe Isparta ili Kaymakam adayı olarak başladı, (1981) sırası ile Aydın Karacasu, Tunceli Ovacık Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Uşak Sivaslı ve Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamlığı ve Muğla Marmaris Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

 

Çerkezköy İlçesinde, Milli Eğitim ve Sağlık alanlarında, kamu yatırımlarının hızlanması ve zamanında bitirilmesi için, üst düzeyde gönüllü halk katkısı sağlamak, köy yollarının asfaltlanması konusunda devlet-vatandaş işbirliğini gerçekleştirmek hususlarındaki çalışmalarından dolayı kendisine Türk İdareciler Derneği Başkanlığı'nca Hüseyin ÖĞÜTCEN başarı ödülü verildi.(1996)

 

1998 tarihinde Marmaris Kaymakamlığına atanmış, Marmaris ilçesinde Kaymakamlık hizmetlerini, ilçedeki turizm sektörünün karşılaştığı sorunlarının çözümünde kent olarak Mahalli İdareler ve Sektör Temsilcileri ile ortaklaşa hareket etmenin, turizmde bir kent kimliği yaratmanın ve kurumsallaşmanın öneminin ihtiyaç duyduğu çalışmalar yapmıştır.


Vali İsa KÜÇÜK evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

2003-2005 tarihleri arasında Osmaniye Valiliği yapmış olup, 30.12.2005 tarih ve 2005/9864 sayılı kararname ile Bartın Valiliği'ne atanmıştır.



Vali İsmail FIRAT (14.08.2000-07.02.2003)

 

1963 Erzurum ili torum ilçesi Bağbaşı köyü doğumlu, ilkokulu İzmir Kemalpaşa'da Ortaokulu Manisa Turgutlu'da Liseyi Manisa'da okumuş, 1981-1985 Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olup, İzmir Kemalpaşa Kaymakam Refikliği, Temmuz 1986 Giresun ili Kaymakam adayı, Temmuz 1987-Temmuz 1988 bir yıl yurtdışı, Temmuz 1989 Adana Pozantı Kaymakam Vekilliği, Şubat 1989 Haziran 1989 Kaymakamlık kursu, Haziran 1989 Eylül 1990 Rize Kalkandere Kaymakamlığı, Eylül 1990-Ağustos 1992 Siirt Kurtalan Kaymakamlığı, Eylül 1992-Temmuz 1995 Erzincan Üzümlü Kaymakamlığı, Ağustos 1995-Ağustos 2000 Çorum-Alaca Kaymakamlığı, 1995-1999 yılında Çorum-Alaca Kaymakamlığı görevinde iken deprem sebebiyle Sakarya ilinde Deprem Vali Yardımcısı olarak 6 ay görevde bulunduktan sonra tekrar Alaca Kaymakamlığı görevinde iken 09.06.2000 tarih ve 980 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Osmaniye Valiliğine atanmıştır. 30.01.2003 Tarih ve 2003/5221 Sayılı Kararname ile Merkez Valiliğine atanmıştır.


Vali Ümit KARAHAN (06.10.1997-10.08.2000)

 

1949 Kocaeli ili Gölçük ilçesi doğumlu, ilkokul, ortaokul ve liseyi Gölcükte okumuş, 1973 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olup, 1974-1976 Balıkesir Valiliği Kaymakam Adaylığı ve askerliğini müteakiben 1978-1980 Rize ili İkizdere Kaymakamlığı, 1980-1983 Diyarbakır ili Çınar Kaymakamlığı, 1983-1985 Edirne ili Vali Yardımcılığı ve Kapıkule Gümrük Kapısı Mülki İdare Amirliği, 1985-1986 Muğla ili Ula Kaymakamlığı, 1986-1990 Nevşehir ili Ürgüp Kaymakamlığı, 1990-1991 Mardin ili Nusaybin Kaymakamlığı, 1991-1993 Bartın ili Vali Yardımcılığı, 1993-1997 Adana ili Osmaniye Kaymakamlığı yaptıktan sonra 1997 yılında Vali Yardımcılığı, 08.10.1997-10.08.2000 Osmaniye Valisi oldu. 9.6.2000 Tarihli ve 2000/980 Sayılı Kararname ile Merkez Valiliğine atandı.

 OSMANİYE

 OSMANİYE     OSMANİYE

osmaniye-tanitim.tr.gg -->